-VRF Klima Sistemleri

Bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. Gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanır. VRF ve VRV Sistemler kullanım alanları kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle varyasyonlandırılarak, havası şartlandırılmış mekânlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır.

-Multi Klima Sistemleri

Multi split klimalar çoklu split anlamına gelmektedir. Mono split klima ve multi split klima olarak ayrılan klimaların mono olanları tek dış üniteyle birlikte tek iç üniteye sahip klimalardır. Multi split klimalar ise tek bir dış üniteye bağlı, birden fazla split sistemdir.

-Roof-Top (Çatı Tipi) Klima Sistemleri

Genel olarak çatı üzerine yerleştirildiği için “çatı tipi rooftop” olarak adlandırılır. Fakat zemine ya da kaide üzerine de yerleştirilirler. Paket tip cihazların birincil işlevi soğutmadır ayrıca merkezi kazan dairesi gibi gereksinimlere gerek duymadan taze hava, nem alma, ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir. Birinci bölümde kompresör, yoğuşturucu, batarya ve fanı toplanır. İkinci bölümde dönüş, besleme havası ve karışım havası odaları bulunur. Üçüncü bölüm ikinci bölüme eklenmiş dış ortam havası giriş odasıdır. Birinci bölüm soğutma devresi, ikinci ve üçüncü bölümler hava devresi ile ilgilidir. Bu nedenle birinci bölüm split tiplerdeki dış üniteye, ikinci ve üçüncü bölümler ise iç üniteye karşılık gelir.

-Klima Sistemleri

Küresel Isınma ile birlikte artık günümüzde soğutmada ısıtma sistemleri gibi temel ihtiyaç olmuş durumdadır. Evlerimizin, ofislerimizin, toplantı salonlarımızın sosyal alanlarımızın vs. konforlu ve sağlıklı ortam iklim şartlarında tutulması tarafımızca sağlanabilmektedir. İç mahallerde kullanılan başlıca klima çeşitleri;

Salon Tipi Klimalar, Duvar Tipi Klimalar, Pencere Tipi Klimalar, Yer Tavan Tipi Klimalar, Döşeme Tipi Klimalardır.