Temellerini 2000’li yılların başında Bursa’da attığımız Doğtes Mühendislik; geçmişten günümüze 20 yılı aşan proje ve taahhüt birikimin ardından kapsam ve uygulama alanlarını genişletmiş, ses getiren farklı projelere imza atmıştır.

Tesisat sektöründe ki başarısı kurulumundan bile önce 1995’li yılların sonlarında başlayan şantiye ve proje çalışmalarına dayanan Doğtes Mühendislik geçmişten günümüze yürüdüğü bu yolda endüstriyel ve konut projeleri alanın da: Isıtma Tesisat Sistemleri, Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri, Havalandırma, Yangın Tesisatları, Doğalgaz Tesisatları, Endüstriyel Fabrika Tesisatları, Mekanik ve Sıhhi Tesisat Sistemleri gibi alanlarda Bursa’nın öncü firmalarından biri olmuştur.

Doğtes Mühendislik almış olduğu Ana Bayiliklerle Kombi ve Radyatör ihtiyaçlarında; Toplu konut projelerinde ve Bireysel alımlarda uygun fiyat avantajları ile de dikkat çekmektedir.

Onaylı proje verilerine göre 50.000’in üzerinde bireysel konut projesi yapan firma; bireysel konut projelerinde kısa sürede %95 başarıyla Bursa’nın öncü firmalarının arasına girmeyi başarmıştır. Kuruluşundan bu yana Bursagaz Firma Değerlendirme alanında aldığı birçok ödüllerle de bu başarılarını taçlandırmıştır.

20 yılı aşan proje ve taahhüt birikimin ardından kapsam ve uygulama alanlarını genişleten şirket, ses getiren farklı projelere imza atılmıştır. Doğtes Mühendislik; üstlendiği her projeyi teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak konusunda uzman personelleri ile birlikte ele alır ve zamanında teslim eder.

- Bursa da Basın Sitesini Yaparak Toplu Konut Doğalgaz dönüşümünü gerçekleştirebilen ilk yerli firma olmuştur,

- Tasarruflu yakıt sıvısı ile tasarruflu yakıt tüketiminin öncülerinden olmuştur,

- CO (Karbonmonoksit) cihazlarıyla karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçmeye çalışan ilk yerli firma olmuştur,

Çalışmış olduğumuz İnşaat firmaları ile Bursa’nın Kentsel Dönüşümünün yanında Temiz hava Yeşil Bursa anlayışına en çok katkı sağlayan firmalarından birisi olmayı başardık ve bu ilke ile büyümeye gelişmeye devam etmekteyiz.